A szóbeli felvételi vizsgára a Radnótiba jelentkező hatodik osztályos tanulókat a központi írásbeli felvételi vizsgán elért eredmények és a hozott pontszámok összesítése alapján hívjuk be.
A behívottak között a rangsor első 80 tanulója szerepel, a behívási sorrend nem a rangsorban elfoglalt helyet tükrözi.
A behívottak időbeosztása az oldal alján található űrlapon érhető el.
A szóbeli felvételi vizsgára 2026. március 09. és március 12. között kerül sor az iskolában.
Kérjük, hogy a tanuló a megadott időpont előtt 10 perccel jelenjen meg az iskolában és a „konténer” tanterem előtt tartózkodjon. A tanuló a vizsgateremben előreláthatólag 60-80 percet tölt, mely tartalmazza a feleletre való felkészülést és a 12-15 perces szóbeli feleletet.
Kérjük továbbá, hogy a tanuló hozza magával a diákigazolványát vagy személyi igazolványát és íróeszközöket (toll).
A szóbeli vizsgán a gimnázium tanárai vesznek részt. A vizsgáztatók a tanulók szövegértését, logikus gondolkodását, kommunikációs készségét, együttműködését, kreativitását, valamint a vizsga során megoldott magyar nyelv és irodalom valamint matematika feladatait értékelik.
A részletes eredmények március 20-tól az iskola honlapján (www.dkrmg.hu) tekinthetők meg. A fent említett időpontig azonban az írásbeli és a szóbeli vizsgáról további információt nem tudunk adni.
A felvételi döntésről mind a szülőket, mind az általános iskolákat május 8-ig tájékoztatni fogjuk.